La coalició, que serà encapçalada per Dolors Sabater, incorporarà, entre altres, als independents Màrius Díaz, exalcalde de Badalona i a Eduardo Alessandria, vicepresident d’Òmnium Cultural, així com a l’ex-presidenta de FaPac Montse Conejo i a l’ex-portaveu de la Marea Pensionista Francesc Castillo

Avui s’ha publicat la llista de la coalició formada per Guanyem Badalona en Comú, Esquerra Republicana de Catalunya i Avancem-MES, que concorrerà a les properes eleccions municipals i que utilitzarà el lema La Badalona Valenta.

La candidatura, encapçalada per Dolors Sabater (GbeC) i Oriol Lladó (ERC), incorporarà, entre altres, als independents Màrius Díaz, ex-alcalde de Badalona i a Eduardo Alessandria, vicepresident d’Òmnium Cultural, així com a l’expresidenta de FaPac Montse Conejo i a l’ex-portaveu de la Marea Pensionista Francesc Castillo.

Es tracta d’una llista transversal, d’esquerres i feminista, amb més d’un 50% de dones, que vol representar el millor possible al conjunt de la ciutadania de Badalona i a les seves entitats i associacions.

L’objectiu de la coalició és frenar l’extrema dreta a la ciutat i recuperar les polítiques progressistes i republicanes dutes a terme entre 2015 i 2018, que van revertir les retallades del govern del PP. Una forma diferent de fer política que defuig pràctiques clientelars, fomenta la participació ciutadana i treballa per al conjunt de badalonins i badalonines.

GUANYEM BADALONA EN COMÚ – ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA- AVANCEM –  MES (GBeC – ERC – Avancem – MES – AM)
1. MARIA DOLORS SABATER PUIG (GBeC)
2. ORIOL LLADÓ I ESTELLER (ERC / ESQUERRA)
3. NORA SAN SEBASTIÁN MARTÍNEZ (GBeC)
4. ÀLEX MONTORNÈS I TORRECILLAS (ERC / ESQUERRA)
5. CARMEN MARTÍNEZ RUZAFA (GBeC)
6. ANNA MARIA LARA I CARMONA (ERC / ESQUERRA)
7. ANTONIO FLORES FERNÁNDEZ DE CÓRDOBA (GBeC)
8. DAVID ANTONIO GUERRERO FERRIZ (Independent)
9. MANUEL SORRIBAS I ARENAS (Avancem-MES)
10. MARIA NÚRIA SABATER FAMADAS (GBeC)
11. LAIA MAURI BARAZA (GBeC)
12. MURIEL FIGUEROA I ALVAREZ (ERC / ESQUERRA)
13. CARLES FLORES FERNÁNDEZ DE CÓRDOBA (GBeC)
14. ARITZ BEL I MARTÍNEZ (Jovent Republicà)
15. MARÍA DEL CARMEN ADORNO PAIVA (GBeC)
16. CLARA SOLÀ I NIUBÓ (ERC / ESQUERRA)
17. ÀNGEL MARTIN MONÉS (GBeC)
18. EMMA CID MAJÓ (GBeC)
19. ELISABETH GARCIA I GUERRERO (Avancem-MES)
20. ROGER SALLAS BATLLE (GBeC)
21. CRISTINA AGUSTÍ BENITO (GBeC)
22. ALZIRA CORTACANS I ROTGER (Jovent Republicà)
23. SERGIO BERART DIEZ (GBeC)
24. MARTA DÍAZ I CRUELLA (ERC / ESQUERRA)
25. EDUARDO WALTER ALESSANDRIA (Independent)
26. MONTSERRAT CONEJO PALMA (GBeC)
27. MARIO DIAZ BIELSA (Independent)

Suplents
1. FRANCESC RIBOT I CUENCA (ERC / ESQUERRA)
2. FÀTIMA TALEB MOUSSAOUI (GBeC)
3. AGNÈS ROTGER I DUNYÓ (ERC / ESQUERRA)
4. JOSE ANTONIO TÉLLEZ OLIVA (GBeC)
5. FRANCESC D’ASSÍS DURAN VILALTA (GBeC)
6. EULÀLIA SABATER DÍAZ (GBeC)
7. JORDI TUGAS I MENDEZ (ERC / ESQUERRA)
8. NOHEMÍ AMADO I CATALÀ (Avancem-MES)
9. JOSÉ ANDRÉS ESPINOSA I PELEGRÍN (ERC / ESQUERRA)
10. FRANCISCO CASTILLO I CAMPOY (Avancem-MES)

Share This